Licznik

Odsłon artykułów:
786562

Hodowlę czarnych terierów Black Legion założyłem stosunkowo niedawno lecz korzeni jej powstania można się doszukiwać znacznie wcześniej.

Już w latach 80-tych zeszłego stulecia, podczas wizyty w Moskwie wypatrzyłem prowadzonego po ulicach psa

o przykuwającym wzrok wyglądzie. Pomimo niemałej wiedzy kynologicznej, a miałem za sobą kurs i zdane testy na sędziego kynologicznego, nie potrafiłem rozpoznać w tym psie żadnej znanej mi rasy.

Właściciel psa prezentował właśnie całkiem nową rasę jaka pojawiła się w ówczesnym czasie na firmamencie światowej kynologii.

Pies ten imponował nie tylko swoim wyglądem ale również spokojem i posłuszeństwem wobec swojego właściciela.

 

Właśnie te cechy charakteru jeszcze bardziej niż sam wygląd wywarły na mnie niezapomniane wrażenie. Wrażenie to było tak silne iż od razu zapragnąłem mieć takiego psa.

Jak się jednak okazało zakup szczeniaka i wywóz go do innego kraju był praktycznie niemożliwy.

Uruchomiłem wszystkie znajomości i kontakty aby dotrzeć do hodowli Czarnego Teriera w ZSRR i dopiero , wykorzystując ścieżkę dyplomatyczną, udało się nawiązać kontakt z hodowcą.

Na moje szczęście miałem na ten czas hodowlę bulterierów i zrządzeniem losu akurat właściciel hodowli z ZSRR poszukiwał psów tej rasy.

Po wielu trudach udało się dopiąć transakcji i w ten oto sposób stałem się właścicielem mojego pierwszego Czarnego Teriera.

Moja druga przygoda z tą rasą rozpoczęła się gdy na jednej z wystaw zobaczyłem psa który przyćmiewał wszystkie inne o niemal dwie klasy.

Był to Arbat Bahrai z Łotwy, późniejszy zwycięzca świata na World Dog Show 2008 w Sztokholmie.

Wywarł na mnie podobne wrażenie jak pies którego widziałem kilkanaście lat wcześniej w Moskwie.

Efekt był taki, że zacząłem szukać hodowli, sprawdzałem rodowody i przy pomocy moich znajomych z Litwy i Łotwy trafiłem na litewską hodowlę skąd nabyłem wyjątkowego psa, Dargasa.

Wyjątkowego pod każdym względem ale przede wszystkim imponującego swoim charakterem.

Dzięki niemu zrodził się najpierw pomysł a potem wcieliłem w życie plan założenia hodowli Czarnego Teriera.

Tak oto przedstawia się pokrótce historia założenia mojej hodowli czarnych terierów Black Legion.

 

Dane kontaktowe:

tel.: +48 602 293 860, +48 698 748 632

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.